VLASTNÍ LAKOVACÍ LINKA 
ZAKÁZKOVÉ LAKOVÁNÍ STŘECHY COMAX®


Možnost výroby nestandardních odstínů všech barev odvozených od RAL
v množství od 400 m2, ve všech povrchových úpravách.


OBERFLÄCHENFERTIGUNGEN DES COMAX®-DACHES  


COMAX® ROOFS verwenden Spulen von führenden Lieferanten, die für die Beschichtung und Herstellung von Dächern mit deklarierten Eigenschaften bestimmt sind. Die Deckschicht wird vom COIL COATING-System gemäß den Anforderungen der ECCA, European Association mit Sitz in Brüssel, die führende Hersteller von Beschichtungen zusammenbringt, gleichmäßig aufgetragen Blechabdeckungen.

Als einziges Unternehmen in der Tschechischen Republik besitzen wir die Technologie COIL COATING zum Beschichten von Metallstreifen. Dies beinhaltet das Aufbringen einer speziellen organischen Beschichtung auf ein ungefaltetes Stahl- oder Aluminiumband mit einem Rollensystem, gefolgt von einer Aushärtung im Ofen, wodurch eine gleichmäßige Beschichtungsschicht über das gesamte Band gewährleistet wird, wodurch das Material einzigartige funktionelle und ästhetische Eigenschaften erhält, die für die Verwendung am besten geeignet sind anspruchsvolle Bedingungen.

Neben der Lieferung fertiger Farben direkt von Top-Herstellern bietet METAL TRADE COMAX, a.s. hat zwei Tonlinien. Die Experten haben im unseren Labor bis zu 600 verschiedene Farben pro Jahr gemischt. 


MOŽNOSTI POVRCHOVÝ ÚPRAV (UKÁZKA NA ODSTÍNU 7016 - ANTRACIT)

DRUHY POVLAKŮ


PES HD (High Durability) - UV odolnost, vyšší korozní odolnost a flexibilita, vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům než PES

PES TEXT - texturní/strukturovaný povrch, vyšší odolnost než PES HD

PVDF - vysoká odolnost vůči UV, vysoká chemická odolnost Použití pro stavební prvky v prostředí s vyšší UV zátěží nebo v průmyslovém prostředí (chemická odolnost)

PUR/PA - výborná odolnost vůči mechanickému poškození díky strukturnímu povrchu. 

WIR HABEN BIS ZU 400 FARBTÖNE IM UNSEREN LABOR GEMISCHT

LABOR- UND FARBMISCHMÖGLICHKEITEN DES UNTERNEHMENS METAL TRADE COMAX, a.s.

METAL TRADE COMAX, a.s. hat einen völlig neuen Laborraum auf dem Firmengelände im Jahr 2015 eröffnet. Das Labor ist in die Herstellung von Farben und die Abteilung für die Überwachung der Lackqualität unterteilt. Moderne Laborgeräte für umfassende Qualitätsprüfungen ermöglichen es uns, eine hohe Qualität des beschichteten Materials für die Herstellung von COMAX®-Blechdächern aufrechtzuerhalten.V laboratoři vývoje a výroby nátěrových hmot jsou vyvíjeny a formulovány nátěrové hmoty na bázi polyesterů a polyuretanů. V laboratoři je za pomoci metalografického mikroskopu možno sledovat případné vady na lakovaném materiálu a odhalit jejich příčinu. Je zde testován i vstupní materiál, a to jak kovový substrát za využití trhacího zařízení, tak nátěrové hmoty - ověřujeme deklarované hodnoty, jako jsou viskozita, hmotnostní obsah netěkavých látek, barevná odchylka nátěrového filmu, jeho lesk, tvrdost a pružnost. V laboratoři je díky laboratornímu laminátoru možno testovat i PVC a PET fólie a jejich přilnavosti při zkoušce hloubením.

Laboratoř pro sledování odolnosti lakovaného materiálu vnějším podmínkám je vybavena přístroji pro simulaci slunečního záření s možností kondenzace vody (QUV a Q-Sun), přístroji pro testování solnou mlhou (Q-FOG) a vlivu kondenzace na lakovaný povrch (QCT). Tyto testy simulují zvýšenou korozní zátěž v prostředí, ale jsou zde testovány i vzorky při reálných venkovních podmínkách - díky tomuto širokému testování je možné sledovat a udržovat vysokou kvalitu lakovaného materiálu.


Akreditované zahraniční testy


Kromě zrychlených zkoušek v našich vlastních laboratořích testujeme náš lakovaný plech v akreditovaných zahraničních testovacích centrech. Letos jsme dokončili expoziční zkoušku dle normy EN 13523-19. Vzorky k testování byly vybrány tak, aby zastupovaly oba typy lakovaného substrátu (Al, FeZn) a všechny typy nátěrových systémů vč. laminování. Všem předepsaným zkouškám jsme vyhověli.
Pro tyto zkoušky v souladu s předepsanou normou využíváme přímořské oblasti akreditovaných laboratoří: Lisabon/Portugalsko pro venkovní expozici 45°S a Hoek van Holland/Nizozemsko pro venkovní expozice 5°S a 90°N.

Od letošního roku testujeme nejen vzorky lakovaného plechu, ale i vlastní krytiny COMAX, konkrétně: COMAX TR18, TR35, Taška, KLIK 25, Falc a Boco.

Testovaný spojovací materiál: šroub 4,8 x 35 Nerez 7016, šroub 4,8 x 35 Bimetal 7016, šroub 4,8 x 35 Pozink lak 8017, příponka BOCO, hřebíky vroubkované Nerez, šroub KLIK Pozink, šroub KLIK Nerez, příponka pevná Falc a příponka posuvná Falc.

Standardní doba testování činí 2 roky. Dobu expozice plánujeme rozšířit na 5 a 10 let.