de-Velvarská družina má nový domeček

06.12.2019
Banner - ČeskýVýrobek.cz

A není to domeček jen tak ledasjaký, je to dům! A rozhodně dům, který se jen tak nevidí. Je složen z několika důmyslně vymyšlených a propojených domečků a komůrek plných okének, dvířek, průlezů, tajných skulin, schůdků, plošinek a schovek, má svou vlastní věž, nechybí mu klouzačka, prolézací síť, horolezecká zídka, potrubní telefon, tabule, může se proměnit na obývák, řidičskou kabinu, školu, tajemný hrad či útulný pokojíček, dle přání a fantazie.Stavba je vyrobena ze dřeva a je natřena ušlechtilými oleji, má kvalitní střechu z plechu  v designu profilované krytiny COMAX TAŠKA MAXI a upravené okolí. Domeček pro děti z velvarské družiny vystavěli pánové z firmy Milota, s. r. o, dle návrhu a pečlivého plánu městského architekta Jana Červeného, který projektoval též vyhlídky na Radoviči či Učko u Malváňáku.


Návrh pilně a hbitě konzultovaly paní vychovatelky, o nátěr se postarali velvarští rodiče, s úpravou okolí pomohla technická četa města. Velký dík patří společnosti METAL TRADE COMAX a. s.,  která sponzorským darem poskytla střechu, zbylé náklady byly plně hrazeny z rozpočtu města Velvary. Děkujeme všem, kdo pomohli, věříme, že domeček bude nejen družinovým dětem dělat co nejlépe radost!


Výstavbou domečku a instalací nové houpačky jsme završili další fázi úprav dvoru družiny, které započaly předloni novým dlážděním a měly by pokračovat v příštím roce úpravou pískoviště ve vodní svět.Záleží nám na tom, aby v družině, kde děti tráví hodně času, kdy nemohou být s rodiči, bylo co nejhezčí a nejmilejší prostředí. Nový domek k tomu jistě pomohl.Úpravy dvora družiny pak spadají do koncepce celkových úprav okolí našich škol, změna předprostoru před ZUŠ z parkoviště v tomto místě se stromy je již téměř dokončena, v příštím roce se zaměříme na okolí ZŠ a MŠ.

Radim Wolák, starosta