OHÝBÁNÍ KLEMPÍŘSKÝCH PRVKŮ


Technické oddělení STŘECH COMAX® navrhne na základě projektové dokumentace, nebo zaměření střešních ploch vhodné řešení klempířských prvků pro oplechování střechy. Vždy jsou prvky optimalizovány ke konkrétnímu typu plechové střešní krytiny COMAX®.


Kladečský plán a cenová nabídka kompletního střešního systému obsahují přesný počet běžných metrů klempířských prvků, jako jsou ohýbaný hřeben, závětrné lišty nebo-li štítové lemování vrchní, spodní lemování, ploché zatahovací a okapové lemování, větrací hřebenové lišty, úžlabí atd. Zakázkové ohýbání plechu provádíme také na základě přesného požadavku zákazníka v délkách 2, 3, 4, 5 a 6 m při  rozvinuté šíři dle nákresu a specifikace. Veškeré druhy ohýbaných prvků dodáváme se střešní krytinou na míru každé střeše v doporučených délkách od 2 do 4 m. Pokud zákazník neurčí jinak, tak ohýbání jednotlivých klempířských prvků probíhá na základě standardních rozvinů materiálu - viz. Přehled standardních ohýbaných prvků.


CNC OHÝBAČKA PLECHU VELVARY

AUTOMATICKÁ OHÝBAČKA BIEGMASTER BM 6.1,5

Dlouhá ohýbací linka je určena výhradně pro ohýbání plechů podle technických údajů. Před samotným ohýbáním až 6 000 mm dlouhých pásů plechu je možné provést podélné dělení plechu dle požadovaných rozměrů až do délky 6 m. Každý z kroků ohýbání  může být proveden ručně, poloautomaticky, nebo plně automaticky.

 • POUŽITELNÁ DÉLKA 6 200 mm
 • DÉLKA ZASUNUTÍ - 1 130 mm
 • OHÝBACÍ A ŘEZNÁ SÍLA - Fe -  1,5 mm, Al -  2,0 mm
 • ZBYTKOVÁ VÝŠKA - 915 mm

OHÝBAČKA PLECHU J. HRADEC

ELEKTROMOTORICKÁ MODULÁRNÍ OHÝBAČKA PLECHŮ

Ohýbací linka je určena pro ohýbání rozměrnějších tvarů lakovaného a nelakovaného ocelového nebo hliníkového plechu až do délky 6 000 mm. Linka je opatřena vodící lištou a nůžkami pro podélné stříhání plechu přes celou délku stroje do délky 6 m.

 • POUŽITELNÁ DÉLKA - 6040 mm
 • DÉLKA ZASUNUTÍ - 1 100 mm
 • OHÝBACÍ A ŘEZNÁ SÍLA - Fe, Al - 0,8 m
 • MAX. ÚHEL POLOOTOČENÍ - 145°


NAVRHOVÁNÍ KLEMPÍŘSKÝCH KONSTRUKCÍ DLE ČSN 73 3610


STŘECHY COMAX® splňují podmínky ČR pro oboustranně lakovaný materiál dle ČSN 73 3610 -Navrhování klempířských konstrukcí. Norma stanovuje zásady pro volbu, navrhování a použití klempířských konstrukcí. Plechy ocelové žárově pozinkované s předepsanou oboustrannou ochrannou vrstvou lakování. 
Jako výrobce kontinuálně lakovaných ocelových pozinkovaných svitků dodáváme na výrobu klempířských konstrukcí tento materiál oboustranně lakovaný od mateřské společnosti METAL TRADE COMAX a.s, který vyhovuje legislativě v ČR. Tento materiál je také používán při výrobě námi dodávaných klempířských prvků, které standardně ohýbáme až do délky 6 m.


Parametry klempířských konstrukcí z ocelového pozinkovaného materiálu:

 • Ocelový plech žárově pokovený - pozinkovaný
 • DX 51D + Z, nebo vyšší kvality se zinkovou vrstvou nejméně 275 g/m²
 • Tloušťka organického povlaku (LAKOVÁNÍ) 25/20 µm
 • Prvky dále podléhají výrobkové normě EN 10 327


ZAKÁZKOVĚ OHÝBÁME LAKOVANÝ MATERIÁL DO DÉLKY 6 000 mm


VÝROBA STANDARDNÍCH I ATYPICKÝCH KLEMPÍŘSKÝCH PRVKŮ


Výrobní středisko STŘECHY COMAX® ve Velavarech a v Jindřichově Hradci nabízí zakázkovou výrobu veškerých standardních i atypických plechových střešních klempířských prvků. Veškeré ohýbané prvky jsou opatřeny snímatelnou krycí PE folií proti poškrábání materiálu při přepravě či následné montáži.