Lakování na zakázku | COMAX
COMAX služby

Lakování na zakázku
unikátní technologie
Coil Coating a široká
nabídka barev

Zjistit více

Charakteristika služby

Jednou z předností všech krytin COMAX je unikátní technologie lakování Coil Coating. Ta spočívá v kontinuálním navalování organického nátěru v tloušťce mikronů na rozvinutý ocelový nebo hliníkový pas pomocí soustavy válců s následným vytvrzením v pecích při teplotě až 240°C. Tento postup zaručuje rovnoměrně celistvý nános povlaku po celém pasu a dává materiálu jedinečné funkční a estetické vlastnosti pro použití i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Našim klientům také nabízíme opravdu širokou nabídku barev všech krytin. Ve stálé nabídce u nás najdete celkem 23 barevných odstínů. Pro zákazníky, pro které je originalita na prvním místě, nabízíme u objednávek nad 400 m² možnost zakázkové výroby více než 800 nestandardních odstínů všech barev ve všech povrchových úpravách. Případně našim klientům vytvoříme zcela nový odstín na míru dle jejich vlastního barevného etalonu.

STŘECHY COMAX® používají k lakování a výrobě krytin výlučně svitky s deklarovanými vlastnostmi od předních evropských dodavatelů.

Unikátní výhody zakázkového
lakování COMAX

Základní odstíny barev | COMAX

23 základních
odstínů barev

Více než 800 odstínů barev | COMAX

Více než 800
odstínů na míru

Technologie Coil Coating | COMAX

Technologie
Coil Coating

Originální odstín | COMAX

Originální
odstín podle vás

Moderní laboratoře

V roce 2015 jsme otevřeli moderní laboratoře. Ty jsou rozděleny na úsek vývoje nátěrových hmot a úsek pro sledování kvality. Toto moderní pracoviště plně vybavené pro široké testování nám umožňuje trvale udržovat vysokou kvalitu lakovaného plechu pro výrobu všech krytin COMAX. Díky tomu můžeme našim zákazníkům bez obav poskytovat vysoké záruky.

STŘECHY COMAX® testují také veškerý spojovací materiál ke střešním krytinám.

COMAX míchání barev

Laboratoř pro vývoj nátěrových hmot

V laboratoři vývoje a výroby nátěrových hmot jsou formulovány nátěrové hmoty na bázi polyesterů a polyuretanů. Za pomoci metalografického mikroskopu můžeme sledovat vady na lakovaném materiálu a odhalit jejich příčinu. Probíhá zde také testování vstupního materiálu. Zatímco plech testujeme pomocí trhacího zařízení, u nátěrových hmot ověřujeme deklarované hodnoty, jako jsou viskozita, hmotnostní obsah netěkavých látek, barevná odchylka nátěrového filmu, jeho lesk, tvrdost a pružnost. Díky laboratornímu laminátoru můžeme testovat také PVC a PET fólie a jejich přilnavosti pomocí zkoušky hloubením.

Laboratoř pro sledování odolnosti materiálu

Laboratoř pro sledování odolnosti lakovaného materiálu vůči vnějším podmínkám jsme vybavili přístroji pro simulaci slunečního záření s možností kondenzace vody, přístroji pro testování solnou mlhou a vlivu kondenzace na lakovaný povrch. Tyto testy simulují zvýšenou korozní zátěž v prostředí. Vzorky ale testujeme i při reálných venkovních podmínkách. Právě díky tomuto širokému rozsahu testování dokážeme průběžně sledovat a udržovat vysokou kvalitu lakovaného materiálu.

laboratoř
testovací centrum

Zahraniční testovací centra

Kromě zrychlených zkoušek v našich vlastních laboratořích testujeme náš lakovaný plech v reálném čase v akreditovaných zahraničních centrech. Vzorky k testování jsou vybírány tak, aby zastupovaly oba typy lakovaného materiálu (hliník, ocel) a všechny typy nátěrových systémů včetně laminování. Všem předepsaným zkouškám pravidelně vyhovujeme. Standardní doba testování činí dva roky, kterou v blízké době plánujeme rozšířit na pět a deset let.

Doplňkové služby pro naše klienty

Doprava a balení | Služby COMAX

Doprava a
balení

Vaši krytinu i další komponenty pečlivě zabalíme a spolehlivě dopravíme na místo určení. Pro bezpečnou dopravu i vykládku máme k dispozici několik vlastích vozů s hydraulickým ramenem.

Klempířská asistence | COMAX

Klempířská
Asistence

Nabízíme vám profi asistenci při realizaci pokládky střechy přímo na stavbě. Od dopravy materiálu, obsluhy profilovací linky a podpory námi proškoleného pracovníka.

Úpravy plechů a svitků | COMAX

Úprava plechů
a svitků

V rámci zakázkové výroby nabízíme ve spolupráci s naší mateřskou společností METAL TRADE COMAX také zakázkové dělení, převíjení a ohýbání plechových svitků a plechových tabulí.

Jak vybrat střešní krytinu | COMAX průvodce

Jak na správný
výběr střechy

Aby vám střecha dlouho a dobře sloužila po funkční i estetické stránce, je třeba věnovat jejímu výběru dostatečnou péči. Proto jsme pro vás připravili přehledného průvodce.

Lakování na zakázku | COMAX

Zaujala vás služba
Lakování na zakázku?

Pro podrobnější informace kontaktujte naše obchodní oddělení.

velvary@strechycomax.cz+420 315 730 220