o nás
COMAX

Jsme přední český výrobce
plechových krytin COMAX

51 let zkušeností
500 000 000 Kč roční obrat
25 000 m² zpracovaného plechu/rok
16 000 m² výrobních a skladovacích prostor
45 zaměstnanců

Jak to všechno začalo

Střešní krytiny pro československý trh začala firma COMAX® vyrábět již v 70. letech minulého století. Bylo to v době, kdy prakticky žádný ze stávajících známých výrobců plechových střech v Československu nepůsobil a až na skandinávské výjimky ani neexistoval. Svou výrobu COMAX® odstartoval hliníkovou střešní krytinou ALUKRYT® a hliníkovými pásy pro falcované střechy. Až do roku 2014 jsme sídlili ve výrobním areálu mateřské společnosti METAL TRADE COMAX, kde jsme zároveň zastávali funkci podnikové prodejny.

Image
Alukryt - 1973

Pro rostoucí poptávku jsme se rozhodli zúročit mnohaletou zkušenost se zpracováním plechů a od roku 2015 vyrábíme pod značkou STŘECHY COMAX® plechové střešní krytiny a veškeré příslušenství v novém moderním areálu o výměře 12 000 m² propojujícím výrobu, skladové plochy a showroom. Úspěšné obchodní zastoupení máme v anglickém Bristolu a německém Weißenhornu.

Zkušenosti v oblasti lakování plechů, špičkový technologický postup a precizní výroba dávají našim krytinám vysokou kvalitu a záruku životnosti až 75 let. Mateřská společnost METAL TRADE COMAX, a.s. je jedním z prvních představitelů kontinuálního lakování plechů v Evropě a jediným výrobcem lakovaného plechu v České republice. Společnost je členem asociace ECCA, která sdružuje a vzdělává nejvýznamnější evropské zpracovatele lakovaného plechu.

kvalita

Kvalita, která je ověřená

Plechové krytiny COMAX® vynikají nízkou hmotností, snadnou a rychlou montáží, dlouhou životností, širokou barevnou škálou, stálobarevností a zároveň jsou 100% recyklovatelné. Kvalita materiálu je dokládána atesty a výrobní proces má certifikaci ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001.

doplňky

Doplňky a příslušenství

K plechovým krytinám dodáváme veškerý doplňkový sortiment a příslušenství zejména pojistné hydroizolační a separační vrstvy. Dodáváme vysoce kvalitní spojovací materiál se zárukou funkčnosti. Veškeré ohýbané prvky vyrábíme dle dokumentace stavby, zadání zhotovitele nebo na základě katalogu COMAX.

Zakázkové úpravy plechů a svitků | COMAX

Na míru i s dopravou

Nabízíme možnost zakázkového dělení a převíjení lakovaného i nelakovaného materiálu, prodej plechových tabulí a svitků. Samozřejmostí je zajištění dopravy střešní krytiny vlastními vozy do 10 pracovních dnů od zadání zhotovitele stavby

zázemí

Naše zázemí

Výroba a skladování střeních krytin probíhá ve dvou výrobních závodech ve Velvarech a Jindřichově Hradci o celkové ploše 16 000 m². Moderní výrobní haly jsou vybaveny špičkovými profilovacími linkami na výrobu kvalitních plechových střešních krytin COMAX®. Pro potřeby zákazníků disponujeme strojním vybavením pro zakázkové dělení plechu a převíjení svitků lakovaného i nelakovaného materiálu z produkce společnosti METAL TRADE COMAX a.s.

Od roku 2018 jsou krytiny COMAX® oficiálním nositelem ochranné známky Český výrobek.

Významné veletrhy

Tým STŘECH COMAX® sestává z 45 zaměstnanců výroby, projekce, obchodu a marketingu. Ti se pravidelně účastní významných stavebních veletrhů v České republice a zahraničí.

veletrhy

STŘECHY COMAX jsou od roku 2017 privilegovaným členem Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů.

konference

Pořádáme konference

STŘECHY COMAX jsou partnerem největší sítě specializovaných prodejců a výrobců plechových střešních krytin STŘECHA SPECIÁL. V rámci konferencí organizovaných skrze celou republiku umožňuje představit pracovníkům velkých stavebních center naše prémiové střešní výrobky a novinky. Od roku 2017 jsme členem organizace STŘECHA SPECIÁL a každoročně se účastníme všech konferencí.

9 důvodů, proč zvolit střechy
COMAX

Česká výroba | COMAX

Česká výroba

Jsme ryze česká firma, která v šesti moderních závodech zaměstnává více než 600 zaměstnanců. Veškerý vstupní materiál pro výrobu našich střešních krytin je lakován a zpracováván ve výrobním závodě ve středočeských Velvarech.

Tradice | COMAX

Tradice

Historie hutní výroby ve Velvarech sahá až do roku 1938. Od roku 1973 je METAL TRADE COMAX jedním z prvních představitelů kontinuálního lakování v Evropě a jediným výrobce tohoto typu v České republice.

Stálobarevnost | COMAX

Stálobarevnost

Díky neustálému vylepšování výrobních technologií vždy vyrábíme materiál se stejnou povrchovou úpravou i odstínem. Na materiál poskytujeme nadstandardní záruky a jsme schopni nalakovat i atypické odstíny, dle požadavku.

Flexibilita | COMAX

Flexibilita

Mezi naše přednosti patří rychlost dodání, zkušenosti s výrobou lakovaných materiálů, kvalita produktu, tým zkušených techniků, a hlavně lidský přístup.

Recyklovatelnost | COMAX

Recyklovatelnost

Všechny námi vyráběné a dodávané střešní krytiny jsou po ukončení svého životního cyklu recyklovatelné a jejich použitím není zvyšována zátěž na životní prostředí.

Kompatibilita | COMAX

Kompatibilita

Všechny naše střešní krytiny jsou plně kompatibilní s veškerými námi dodávanými střešními prvky a spojovacím materiálem. Vzájemně lze kombinovat i některé naše střešní šablony.

Fair play | COMAX

Fair Play

S našimi obchodními partnery a jejich zákazníky jednáme vždy na rovinu a obchod děláme ke spokojenosti všech stran. Naši obchodní partneři jsou pro nás důležití, vážíme si vyvážené a dlouhodobé spolupráce.

Kvalita | COMAX

Kvalita

Pro výrobu používáme pouze kvalitní vstupní materiál s dohledatelným původem. Všechny naše výrobky a doplňky vyrábíme s důrazem na vysokou kvalitu, dlouhodobou použitelnost a minimálními náklady na údržbu.

Odbornost | COMAX

Odbornost

Náš tým profesionálů z řad zaměstnanců je vám k dispozici po celou dobu trvání realizace. Kromě kvalitního a odborného technického poradenství je samozřejmostí záruční a pozáruční servis s osobním přístupem.

Střechy COMAX historie

Alukryt_vyroba_1973
1973

Začínáme vyrábět střešní krytiny

Střešní krytiny pro československý trh začala firma COMAX vyrábět v 70. letech 20. století. Bylo to v době, kdy prakticky žádný ze stávajících známých výrobců plechových střech v ČR nepůsobil a až na skandinávské výjimky ani neexistoval. Svou výrobu COMAX odstartoval krytinou ALUKRYT a plechy na falcování střech.

Výroba pásů
1975

Výroba hliníkových pásů

Po zahájení výroby střešních krytin přišly na řadu podélně dělené pásy pro výrobu klempířských prvků.

Původní kanceláře
1977

První kanceláře

Dům s kancelářemi stál v průmyslovém areálu kovohutí ve Velvarech.

 

Hala_1980_svitky
1990

Sklad vstupních svitků

Pro zvětšující se poptávku byla potřeba držet skladem stále více vstupního materiálu - svitků.

Strojní vybavení 1990
1991

Strojní vybavení

Dobová kombinovaná (podélná a příčná) dělící linka.

Původní laboratoře
2000

Laboratoře

Dobový pohled do laboratoří pro testování lakovaného materiálu.

Pohled na pozemek 2012
2012

Pozemek před zahájením výstavby nové pobočky

Původní pohled na pozemek, který se zanedlouho změní ve staveniště.

Zahájení výstavby
2013

Zahájení výstavby nové haly

Výstavba nových prostor mimo areál METAL TRADE COMAX byla tehdy historicky jednou z největších investic do vzrůstající divize Střechy COMAX.

Výstavba pokračuje
2014

Výstavba pokračuje

Výstavba nové výrobní haly probíhala dle plánů a nad očekávání rychle.

Pohled na halu 2015
2015

Nová hala

Nová výrobní a skladovací hala včetně kancelářských prostor byla kompletně dostavena a zkolaudována za dva roky od položení stavebního kamene.

Pobočka Jindřichův Hradec
2016

Otevření pobočky v Jindřichově Hradci

Pobočka nabízí kompletní výrobní portfolio střešních krytin a doplňků COMAX.

Thoroton_historie
2016

Otevření pobočky v anglickém Bristolu

Úspěšné obchodní zastoupení se stoupající tendencí trvá dodnes.

Prodejna železářství
2017

Prodejna železářství

Původní záměr byl propojit výrobu plechových krytin s prodejem železářských potřeb. Železářství sídlilo v přízemí nové budovy.

Původní showroom 2022
2018

Přízemí 

V místech dnešního showroomu sídlila expedice a prodejci.

2020 - Přístavba haly
2020

Zahájení přístavby skladu

Po necelých čtyřech letech přestaly stačit stávající výrobní a skladové kapacity, proto se zahájila přístavba čistě skladovacích prostor ke stávající budově.

Showroom 2022
2022

Nový showroom

Koncem roku 2022 prošel celý vnitřek budovy rozsáhlou rekonstrukcí, kdy se ve spodní části postavil zcela nový showroom, kancelář expedice a školící místnost.

Pohled na firmu 2023
2023

Současný pohled na Střechy COMAX

Střechy COMAX v současné době vyrábí na 16 000 m² výrobních a skladovacích prostorech, zaměstnávají přes 40 zaměstnanců, ročně zpracují 25 000 m²  plechu, a dosahují obratu přes 500 000 000 Kč.

Kariéra CTA | Střechy COMAX

Máte zájem u nás pracovat?

Naše personalistky s Vámi proberou individuální možnosti Vašeho uplatnění u nás.
prace@mtcomax.cz +420 603 358 885