Chalupářská sezóna zahájena - stylově se STŘECHAMI COMAX®

Popularita plechových krytin pramení z jejich nízké hmotnosti, příznivé ceny a rychlosti montáže, ale i z množství tvarů, povrchů a barev, ze kterých si vybere i velmi náročný zákazník. Nezanedbatelnou předností je zajištění vysoké odolnosti proti zatékající vodě i u střech s minimálním sklonem a u rostoucího počtu zákazníků hraje roli životní prostřední - plechová krytina je 100% recyklovatelná.

Výrobců, kteří nabízejí plechové krytiny na českém trhu, je mnoho. Vyniká mezi nimi jeden ryze český - STŘECHY COMAX®. Ve středočeských Velvarech provozuje už 45 let moderní lakovací linku s technologií kontinuálního lakování, jedinou v České republice, a právě z plechů lakovaných na této lince, s možností nanášení kvalitních polyesterových a polyuretanových barev, které plechu dodávají vysokou odolnost vůči korozi, UV a řadě dalších nepříznivých chemických vlivů, vyrábí své střešní krytiny, přičemž umí zákazníkovi nabídnout výběr ze stovek odstínů.

"Ročně pro výrobu našich krytin nalakujeme cca 8.000 tun plechu, což znamená pokrytí zhruba 350.000 m² střešních ploch. V roce 2015 jsme ve Velvarech otevřeli novou provozovnu STŘECHY COMAX® s cílem nabídnout zákazníkům několik druhů moderních plechových krytin pro různé typy jejich střech a k nim i různobarevný okapový systém včetně střešních doplňků a klempířských prvků. Letos na témže místě otvíráme druhou halu, která naše provozní kapacity zdvojnásobí. V současné době má náš zákazník možnost výběru z profilovaných i drážkových střešních krytin z hliníku či oceli, volit může ze stovek barevných odstínů a několika typů povrchů (hladký/zrnitý, lesklý/matný atd.). Má možnost přijít se na výrobu své krytiny i podívat. Zákazníkům, kteří požadují komfort jednoho dodavatele celé střechy, nabízíme střechu na klíč", uvádí Ing. Karel Fišer, vedoucí STŘECH COMAX®.
 

Lehké srovnání a víceúčelovost plechových krytin s českým rodokmenem

Mezi plechovými krytinami, jež jsou násobně lehčí než beton či pálená taška a snižují tak nároky na zatížení střešní konstrukce, hrají prim krytiny z hliníku. Mají nejnižší hmotnost, vysokou korozní odolnost, vysokou plasticitu pro falcování a montáž na střeše a v neposlední řadě bezúdržbovost. Jsou atraktivní pro novostavby, ideální pro rekonstrukce a první volbou pro všechny, kdo chtějí druhotně využívat sebranou dešťovou vodu. Je možné použít je i na nerovinných a obloukových střešních a fasádních plochách.

Nabídka krytin, které z hliníkových plechů vyrábějí STŘECHY COMAX®, je široká, od krytin z dlouhých šárů plechu přes velkoformátové panely až po maloformátová řešení. A pestrá je i nabídka povrchových úprav. V nejvyšší, prémiové povrchové kvalitě PUR/PA, s vysokou tloušťkou barevného ochranného laku a jemnou povrchovou strukturou, dostávají hliníkové krytiny vyrobené ve STŘECHÁCH COMAX záruku 65 let. 

Aktuálním favoritem mezi hliníkovými krytinami COMAX je maloformátová designová šablona BoCo 330

Comax BoCo 330 je moderní, velmi estetický střešní a fasádní systém pro šikmé až strmé plochy. Vychází z historicky osvědčených tvarů střešních šablon (kosočtverec) - najdeme ho na řadě historických domů i památkově cenných budov, ale až současná moderní technologie výroby umožnila vylepšit kotvení jeho prvků k bednění. Šablony jsou kotveny nepřímo, skrytě, pomocí ploché systémové nerezové příponky a montážního materiálu. Mezi sebou jsou šablony spojeny jednoduchými ležatými drážkami, které zajišťují perfektní kompaktnost a vodotěsnost střešního pláště.

Prvky krytiny ve formě kosočtverečných šablon nejsou prolisované a jsou proto použitelné nejen na rovinných, ale i na oblých tvarech střech a fasád. Velikostí šablony je BoCo 330 optimálně přizpůsobeno menším plochám střech i fasád, ale fantasticky se vyjímá i na velkých střechách, jejichž plochu opticky rozbijí. Malé, lehké prvky jsou samozřejmě výhodné i logisticky a montážně. Pro pokrytí jednoho čtverečního metru plochy je třeba 9,2 ks kosočtverečných šablon 330 x 330 mm.

"BoCo 330 vyrábíme v prémiové kvalitě výhradně z lakovaného plechu z hliníkové slitiny. Ochranu jádra zajišťují organické povlaky kontinuálně nanášené na svitky plechu na naší lakovací lince. Příponky i spojovací materiál jsou nerezové. A ať už u zákazníka vítězí naše BoCo 330, či jiná naše hliníková šablona, dům s hliníkovou střechou je vynikajícím řešením pro několik spokojených generací - taková střecha je nejen krásná, ale především kvalitní a bezúdržbová. Je charakteristická poctivým řemeslným zpracováním při výrobě a profesionálně odvedenou montáží na stavbě", uzavírá Ing. Karel Fišer.

 

STŘECHY COMAX® jsou na českém trhu volbou jistoty. Díky mnoha letům zkušeností, unikátnímu lakovacímu systému a širokému výběru tvarů, barev a povrchů dávají moderním plechovým střešním krytinám punc kvality i krásy s dlouhou životností.

máte zájem

A co Vy? Máte střechu připravenou na zimu?

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně zachytávačů, neváhejte se obrátit.

velvary@strechycomax.cz +420 999 000 999