Jak u nás vypadá výroba jednotlivých střešních krytin?

STŘECHY COMAX® vyrábějí lehké střešní krytiny s důrazem na kvalitu zpracování ochranného lakování se širokou škálou povrchových úprav a možností volby odstínu na míru. Díky našim zkušenostem při výrobě a technologickým postupům lakování plechu dokážeme vdechnout Vaší střeše jedinečný vzhled s cílem chránit Váš domov před nepřízní počasí pro další generace. Naše lehké hliníkové a pozinkované ocelové střešní krytiny, jsou vhodným řešením i do nejnáročnějších podmínek.

Plechové střešní krytiny zároveň splňují požadavky na moderní, ekonomické a 100 % recyklovatelné řešení střešního pláště. Jedná se o optimálně lehké krytiny určené jak pro rekonstrukce střech, tak pro moderní novostavby rodinných domů.

Image
Střechy COMAX

COMAX Falc

Prověřená metoda klasického falcování dvojité stojaté drážky je v současnosti opět velice populární a stále více používanou metodou krytí všech typů střech a konstrukcí. Díky moderní architektuře se stává krytí šikmých střech a fasád tímto způsobem velice estetickým řešením s důrazem na funkční předpoklady i v těch nejnáročnějších horských podmínkách.

Image
COMAX Falc

Výroba šárů krytiny Comax FALC probíhá dle zpracovaného kladečského plánu přesně na míru každé střechy. STŘECHY COMAX® nabízí také zapůjčení profilovací linky Schlebach přímo na stavbu, kde můžeme výrobu lamel prodloužit až na 15 000 mm s použitím odpovídajících posuvných příponek s delší kluznou dráhou. ´

PROFILOVACÍ STROJ - STAVĚNÍ STOJATÉ DRÁŽKY

Profesionální stroj pro výrobu stojaté drážky krytiny COMAX Falc z lakovaného i přírodního (nelakovaného) materiálu dle rozměrů a délek stanovených kladečským plánem, s rozvinutou šíří 600 a 620 mm. Ruční pohon příčného dělení, možnost profilování šárů krytiny ze svitku nebo přesného přístřihu plechu dle parametrů střechy. Díky menší velikosti linky je ideální pro profilování krytiny COMAX Falc přímo na střešní ploše.

COMAX Klik

 

Nadčasová a velice odolná plechová krytina, která spolehlivě odolává dlouholetému působení povětrnostních podmínek je vhodná díky svému přímočarému designu stojaté drážky pro jednoduché konstrukce bungalovů a rodinných domů. Díky dokonalému provedení se stává dutá drážka estetickým prvkem pro opláštění šikmých střech, ale i fasád rodinných domů a komerčních staveb, kde je prakticky stále na očích.

Image
COMAX Klik

Díky nízké hmotnosti je vhodným řešením také pro rekonstrukce starých střech a krovů, jelikož významně snižuje náklady na celkovou rekonstrukci. Vyrábí se na míru dle přesných požadavků stavby, díky čemuž je optimální ekonomickou variantou mnoha staveb s důrazem na dokonalý estetický efekt. Jak samotný název krytiny COMAX Klik 31 napovídá, je její pokládka opravdu jednoduchá a tím i časově nenáročná.

Stroj disponuje přídavnými válci pro změnu plošné struktury plechu. Hladký vzhled tak může být obohacen o mikroprofilaci a středový prolis, který kromě estetického hlediska má za vliv i ztužení profilu v ploše. Dále je možno krytinu osadit "ANTISOUNDEM" – protihlukovou fólií redukující zvuk a vibrace při dešti a větru, která dále působí jako antikondenzační vrstva.

COMAX Taška

Profilovaná střešní krytina COMAX Taška je vysoce kvalitní a zároveň velice odolná a lehká krytina, která vzhledem připomíná klasickou pálenou tašku. Nabízí širokou škálu barevných odstínů a povrchových úprav lakovaného materiálu pro výrobu krytiny.

Krytina COMAX Taška tvoří moderní, cenově vysoce efektivní, estetické a dlouhotrvající řešení pro zastřešení novostaveb i rekonstrukci střešního pláště. Jedná se o velkoformátovou střešní krytinu, která vyniká především nízkou hmotností a snadnou, časově nenáročnou pokládkou.´

COMAX Tašku lze vyrobit až do délky 8 metrů.

Image
COMAX Taška

COMAX Vlnka

Moderní vzhled vlnitého plechu dodává stavbě estetickou a zároveň ochrannou funkci pro její fasádní i střešní souvrství. Administrativní, komerční ale i průmyslové stavby s použitím tohoto konstrukčního materiálu v sobě spojují individuální a nadčasový vzhled s ekonomickým a architektonicky zajímavým řešením.

Prostor pro použití vlnitého plechu je opravdu široký a nachází své uplatnění nejen v podobě krytí střech, krytí exteriéru, obkladu interiéru, krytí přístřešků rodinných domů, garážových stání, zastřešení menších provozů, ale i jako ztracené bednění pro betonáž nadzemního podlaží či zastřešení hobby konstrukcí určených také pro chov domácích zvířat. Často je profil používán pro bezpečné zastřešení chat a víkendových domků, kde zároveň vhodně vyřeší i oplocení pozemku. S elegancí tak pro svůj domov na dlouhá léta zabezpečíte jedinečný vzhled bez dodatečných prací a úprav spojených s údržbou lakovaného materiálu.

Image
COMAX Vlnka

Výroba vlnitého konstrukčního plechu COMAX VLNKA v nekonečném provedení s možností doladění tloušťky i odstínu probíhá ve Velvarech. Délky pásů krytiny jsou profilovány na míru stavby či požadavkům investora s délkou až 6 000 mm pro hliníkový i ocelový plech.

COMAX Trapéz

Trapézové plechy patří k tradičním stavebním prvkům, které se používají především k zastřešení větších střešních ploch zemědělských nebo průmyslových objektů. Ve většině případů je trapézový plech s vyšším profilem základním konstrukčním prvkem. Další uplatnění nacházejí trapézové profily různých velikostí jako fasádní panely, stěnové profily, podhledy, ztracená bednění, ploty aj.

Image
COMAX Trapéz

STŘECHY COMAX® v současné chvíli vyrábí 4 typy trapézových profilů a veškeré tyto profily jsou vhodné pro zastřešení šikmých střech. Trapézový profil často nachází své uplatnění jako fasádní panel k opláštění větších areálů výrobních, komerčních i zemědělských budov, kdy je možno aplikace antikondenzační fólie pro zamezení odkapu ze střešní plochy a eliminaci vzdušné vlhkosti.

COMAX Alukryt

Tradiční česká střešní krytina s univerzálním využitím vyráběná ze slitin hliníkového plechu. Výroba šablony ALUKRYT® má ve společnosti METAL TRADE COMAX, a.s. 47 letou historii. V ní jsou zúročeny zkušenosti v oboru lakování a profilování hliníku s důrazem na životnost této krytiny se zárukou funkčnosti až 50 let.

Víte, že do osobního vozu naložíte až 100m² ALUKRYTU v šíři 444 mm? 

Střešní krytina ALUKRYT® s hliníkovým jádrem vyniká odolností vůči povětrnostním vlivům a je hojně využívána pro šikmé a strmé střechy v oblastech s vyšší nadmořskou výškou. Mezi hlavní přednosti této plechové krytiny patří nízká hmotnost, snadná manipulace a velmi rychlá pokládka na celoplošný záklop.

Image
COMAX Alukryt

V počátcích výroby se jednalo pouze o maloformátovou krytinu s maximální šíří 444 mm, až s koupí nového stroje došlo k přechodu na výrobu velkoformátové krytiny v šíři 888 mm.

máte zájem

A co Vy? Máte střechu připravenou na zimu?

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně zachytávačů, neváhejte se obrátit.

velvary@strechycomax.cz +420 999 000 999