Výroba komínku, ukázka studentům
21. 12. 2023

Události druhého pololetí 2023

Domečky s naší střechou dětem do školek!

Dne 5.6.2023 jsme ve spolupráci s Cechem klempířů, pokrývačů a tesařů a Dřevostavby Vinkler instalovali dva dětské domečky do MŠ Jílové u Prahy a MŠ Stará Huť u Dobříše.

Dřevěné domečky o rozměrech přibližně 2x2 m a sedlovou střechou nesly námi dodanou hliníkovou střešní krytinu COMAX Falc s povrchovou úpravou PES TEXT "MAT", která má vynikající odolnost proti poškrábání, moderní design, strukturovaný vzhled a zamezuje odleskům slunečního světla.

Paní učitelky a hlavně děti z obou školek byly z celého procesu stavby domečků nadšeny a po jejich velmi rychlé instalaci se ihned vrhly do jejich prozkoumávání a zabydlování. 😊

Jsme velice rádi, že jsme se stali součástí realizace tohoto projektu, který jistě udělal velkou radost mnoha lidem a hlavně dětem.

Děkujeme za skvělou spolupráci Cechu KPT a Dřevostavby Vinkler a přejeme, aby domečky sloužily dlouhou dobu a dělaly dětem radost, třeba po několik školkových generací? 😊

Exkurze budoucích klempířů ze Stochova

Dne 29.6.2023 k nám zavítala exkurze studentů prvního ročníku oboru klempíř ze Střední školy služeb a řemesel ze Stochova.

Po uvítání v showroomu a drobném občerstvení je čekala prezentace, kterou uvedl ředitel pobočky Karel Fišer a dále vedl technický specialista Petr Novák. Studenti se dozvěděli mnoho informací nejen z historie naší firmy, ale také teorii o výrobě, typech a používání námi vyráběných střešních krytin. Ve finále prezentace čekala studenty interaktivní vědomostní soutěž v programu Kahoot, kde si osvěžili několik dílčích otázek z teoretické ukázky a tři nejlepší studenti obdrželi věcný dárek.

Po zhruba hodinové prezentaci studenty čekala ve výrobní hale praktická ukázka klempířských prací pod vedením pana Františka Žíly, který učňům předvedl praktickou ukázku práce s falcovanou krytinou COMAX Falc, kdy mohli vidět a vyzkoušet si zpracování připravených detailů na modelu. Tato část byla velice poučná a všemi opravdu vřele přijata. Jedná se o stěžejní dovednost, kterou si učni musí osvojit, a která je bude provázet v každodenní praxi.

Praktická část pokračovala i po obědě, kdy byla naplánována ukázka moderních ručních profilovacích strojů, které profilují stojatou drážku falcu a tvorba komínové šablony.

Jsme velice rádi, že naše firma mohla posloužit jako inspirace a zároveň patřičná motivace studentů v jejich dalším klempířském učení.

METAL TRADE COMAX se stal sponzorem fotbalového kempu v Doksech

Rádi sponzorujeme a podporujeme sportovní aktivity jedinců i celých týmů. Tentokrát jsme podpořili fotbalový kemp, kterého se účastnilo bezmála 80 malých fotbalistů, kteří po celých pět dnů pod zkušenými a trpělivými trenéry pilně trénovali, hráli zápasy a připravovali se tak na další kroky v jejich začínající kariéře.

A kdo ví, třeba některého z nich za pár let uvidíme v jednom z ligových zápasů v televizi? 

Image
Fotbalový kemp v Doksech

UK CONSTRUCTION WEEK 3 - 5.10.2023 

Letos jsme se již po třetí v řadě účastnili veletrhu UK CONSTRUCTION WEEK v anglickém Birminghamu ve spolupráci s CzechTrade, kdy jsme byli součástí stánku českých exportérů. 

Účast návštěvníků na veletrhu byla letos opravdu silná, pozornost přitahoval primárně výstavní oplechovaný domeček, který byl hlavní dominantou našeho stánku. Tým ve složení K. Fišer, P. Brown a M. Hora, odpovídali na velké množství dotazů zájemců o kvalitní plechové střešní krytiny a pomohli tak dále rozvíjet naše obchodní aktivity za Lamanšským průlivem.

Proběhla první část klempířských dnů

Od 11.12 do 13.12.2023 absolvovalo bezmála 60 účastníků základní část klempířských dnů. Zájemci z řad profesionálů, obchodníků a studentů začínali dopolední blok tradičně teorií v zasedací místnosti a odpoledne šli rovnou na halu, kde je čekala praktická ukázka výroby klempířských detailů - okapnice, složené kapsy a oplechování komína. 

Těší nás velký zájem všech zúčastněných a jsme rádi, že můžeme poskytnout kvalitní školení pro všechny generace, nejen věkové, ale i profesní.

Začátkem ledna 2024 začínají dvoudenní klempířské dny SPECIÁL, které jsou plně obsazeny a my se již nyní těšíme na všechny účastníky.

Pokud se chcete přihlásit na příští ročník, napište nám na e-mail: velvary@strechycomax.cz

máte zájem

A co Vy? Máte střechu připravenou na zimu?

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně zachytávačů, neváhejte se obrátit.

velvary@strechycomax.cz +420 999 000 999