Z Velvar až do Státní opery Národního divadla!

Národní divadlo v Praze patří mezi nejznámější divadla v České republice. Novorenesanční budova divadla je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi, jak z hlediska obecně národně kulturního a historického, tak i z hlediska čistě architektonického. Státní opera Praha je jedna ze čtyř scén, kterými v současnosti disponuje Národní divadlo v Praze. Působí zde soubory Opery ND a také soubor Baletu ND.

Opera Lady Macbeth

Operu Lady Macbeth napsal v roce 1930 skladatel Dmitrij Šostakovič a byla poprvé uvedena s velkým ohlasem v petrohradském divadle roku 1934. Její úspěch však trval jen do ledna 1936, kdy navštívil představení Stalin a opera musela být v Sovětském svazu stažena z repertoáru. Je příznačné, že nesměla být hrána ani v nacistickém Německu. V Rusku mohla být Šostakovičova Lady Macbeth uvedena znovu až v roce 1963, stalo se tak však v nové úpravě opery s "vyhovujícím" názvem Katěrina Izmajlova.

Po Šostakovičově smrti v roce 1975 se většina operních domů vrátila k původnímu znění opery, z něhož vychází i nová inscenace ve Státní opeře.

Poptávka na výrobu inscenačního dílu zněla na 100m2 kvalitního vlnitého plechu v hliníkovém provedení a přírodním materiálu.

Krytina COMAX Vlnka

Ideálním kandidátem na stala hliníková COMAX Vlnka 27/115 s tloušťkou materiálu 0,60 mm a efektivní šířkou 1040 mm v přírodním nelakovaném provedení, která dokonale splnila představu zákazníka. Výroba a doprava materiálu proběhla ve standardní lhůtě, a proto mohla být za deset dní vyložena v ateliéru Národního divadla, kde během léta prošla další úpravou do finální podoby inscenace. Nenechte se zmást designem zadní strany Vlnky, která je viditelně opálena, což vzniklo svařováním při stavbě konstrukce a jedná se o uměle vytvořenou pochmurnou stylizaci starého Ruska.

Výsledkem je opravdu povedená vizáž točny symbolizující uzavřenost a nesvobodu - posuďte sami!

Jsme rádi, že se poctivý český výrobek stal součástí Národního divadla, které považujeme za jeden z největších symbolů naší země.

Zdroj fotografií: Národní divadlo, https://www.narodni-divadlo.cz/cs

máte zájem

A co Vy? Máte střechu připravenou na zimu?

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně zachytávačů, neváhejte se obrátit.

velvary@strechycomax.cz +420 999 000 999