STŘECHY COMAX® INFORMUJÍ 

Rádi se s vámi dělíme o aktuální dění ve STŘECHÁCH COMAX® - sledujte naši stránku a neunikne vám žádná akce, kterou připravujeme, jako je nová plechová krytina, její nový rozměr či barva, nabídka akčního zboží, pozvánka k návštěvě stánku na veletrhu, nabídka volného pracovního místa či připravované školení.


NOVÝ ZPRAVODAJ STŘECHY COMAX - novoroční vydání 2021

STŘECHY COMAX díky mimořádnému nasazení svých zaměstnanců a spolehlivé spolupráci obchodních partnerů i zákazníků zakončily nelehký rok dobrým hospodářským výsledkem. Děkujeme za Vaši důvěru v nás. 


PRÁVĚ VYŠEL NÁŠ COMIX 2020 

Rok 2020 je za námi a tak jako každý rok jsme ho shrnuli do našeho firemního zpravodaje - stáhněte si COMIX 2020 a přečtěte si, jak se nám vedlo a jaké jsou naše plány pro rok 2021 - věříme, že u jejich realizace budete s námi.

ZKOLAUDOVALI JSME NOVOU HALU

Ve druhé polovině roku 2019 jsme zahájili developerský projekt, který významně rozšířil provozní a skladové kapacity STŘECH COMAX®. Našim cílem bylo být flexibilnější vůči rostoucímu objemu a rostoucím potřebám zákazníků, tzn. dát nový prostor obsluze výrobních linek a zrychlit a zefektivnit skladování, vyskladňování, expedici a nakládku a otevřít centrum pro klempíře, kde STŘECHY COMAX® zahájí sérii praktických školení pro realizační party a další odborníky ze sektoru plechových střech. 

V první etapě realizované do konce roku 2019 jsme provedli exteriérové práce - vybudovali jsme nové parkovací plochy o rozloze 700 m², čímž jsme uvolnili prostor pro plynulou venkovní expedici, a instalovali jsme exteriérový úložný systém. Na první etapu jsme na jaře letošního roku navázali stavbou nové skladové haly, která je obslužná samostatně a zároveň účelně propojena s prostorami stávající provozovny. Na půdorysu našeho pozemku v Malovarské ulici u silnice I/16 Mělník-Velvary tak vznikl úhledný, pro výrobu potřebný a pro zákazníka komfortní areál o výměře 12 000 m². 

Díky dobré spolupráci dodavatelů postupovaly stavební práce navzdory covidu podle plánu a stavbu jsme dokončili v termínu - v červenci 2020 jsme zkolaudovali. Výše investice dosáhla 30 mil Kč.

STŘECHY PRAHA 2020

Veletrh STŘECHY PRAHA 2020 je za námi ...

Výherkyní veletržní soutěže "Vyhrajte krytinu zdarma" se stala paní Martina Laczi ze Středokluk, která náš stánek navštívila ve 2. veletržní den. Předání výhry se uskutečnilo 3.3.2020 v místě sídla společnosti ve Velvarech. Paní Laczi měla z výhry radost a podělila se s námi o informaci, že získanou krytinu plánuje použít na stavbu svého rodinného domu v Beřovicích nedaleko Slaného. 

Jak jste se dověděla o možnosti vyhrát naši krytinu zdarma? Přišla jste na náš stánek cíleně?

"O této možnosti jsem nevěděla, jsem ve fázi stavebního povolení na rodinný dům, z toho důvodu jsem zavítala na výstavu STŘECHY PRAHA, vybrat dodavatele střechy. Stánek STŘECHY COMAX® mě zaujal na první pohled - krásný velký stánek hodný velkých zahraničních dodavatelů s ukázkou moderního rodinného domu na stěně a označením, že jde o český výrobek. Zajímá mě, jak se krytina vyrábí, takže jsem uvítala i nabídku podívat se do výroby. Když jsem se dověděla, že sídlíte ve Velvarech, můj zájem se zvýšil, protože nebude nutné materiál převážet z velké dálky."

STŘECHY COMAX jako výrobce plechových krytin jste tedy dříve neznala, co vás vedlo k volbě plechové střechy? Máte s ní dřívější zkušenost nebo spíše informace z doslechu?

"Zkušenosti s plechovou krytinou osobně nemám, ale líbí se mi její moderní vzhled ladící k modernímu domu, nechtěla jsem tradiční těžkou tašku pasující víc ke generaci domů našich rodičů. No a s výhodami plechových krytin mě přímo na stánku seznámil pan Moravec" (Lukáš Moravec, specialista obchodně-technické podpory ve STŘECHÁCH COMAX®, pozn. redakce).

Zvolila jste hliníkovou krytinu COMAX KLIK - jak dlouho Vám trvalo vybrat mezi našimi krytinami zámkovou krytinu KLIK?

"Jak jsem zmínila, favoritem u mě byl netaškový vzhled - to na první pohled splňuje falcovaná krytina. Variantu KLIK mi po vyslechnutí mých představ doporučil pan Moravec - KLIK má snadnou a rychlou pokládku a čas je na stavbě důležitá veličina. A hliník jako materiál je věčný." 

Na začátku jste uvedla, že chystáte novostavbu. Přibližte nám trochu svůj projekt.

"Jde o individuální projekt zděného, jižně orientovaného rodinného domu na půdorysu 6x17m na základech původní stodoly. S neobytným podkrovím pod sedlovou střechou. Výhledově bych dům ráda obložila dřevěným obkladem, který s šedou hliníkovou krytinou půjde hezky dohromady. Bude to vlastně opět stodola, ale v moderním provedení. Myslím, že do sousedství golfového hřiště a výběhu koní dobře zapadne."

V jakém horizontu plánujete se stavbou začít?

"V současnosti čekám na stavební povolení - jakmile ho dostanu, začínám."

Předpokládáte využít realizační firmu doporučenou od nás či zvolíte vlastní?

"Určitě si nechám poradit, uvítám každé doporučení, ale udělám si pro srovnání i vlastní poptávku."

Dovolíte nám v průběhu realizace sledovat a dokumentovat montáž Vaší střechy z našeho plechu?

"Určitě. Ráda."

            Děkujeme za rozhovor a přejeme Vám při stavbě domu                     hodně zdaru.

SEMINÁŘ "STŘEŠNÍ
A FASÁDNÍ SYSTÉMY"

METAL TRADE COMAX, a.s., je vlastníkem jediné kontinuální lakovací linky pro lakování plechů v České republice a současně zkušeným výrobcem střešních a fasádních systémů z lakovaného plechu zn. STŘECHY COMAX®.

Ve spolupráci se ČKAIT jsme připravili půldenní akreditovaný seminář "Střešní a fasádní systémy". V pátek 25. října 2019 se u nás ve Velvarech uskutečnil jeho první běh, který byl svým pojetím ojedinělý - konal se v živém prostředí našeho výrobního závodu a byl doplněn o unikátní ukázku lakování plechů na kontinuální lakovací lince - pracujeme až se 450 odstíny barev.
V rámci semináře jsme představili střešní a fasádní systémy COMAX®, jejich rozmanité povrchové úpravy v závislosti na cílovém použití a především technologii lakování, jež dává materiálu výjimečné užitné a estetické vlastnosti. Seminář byl určen nejen pro členy ČKAIT, ale i pro ostatní pozemní projektanty, architekty a studenty se zájmem o doporučení, jak efektivně využít prvotřídní vlastnosti lakovaného plechu v moderním stavebnictví.


Dny stavebnin DEK Praha Hostivař

Dne 11. 9. 2019 proběhla v Praze Hostivaři velice povedená akce s názvem "NAPLŇ KÝBL PO UŠI" , která přinesla krásné počasí, výborné  občerstvení a spoustu zajímavých setkání. Tým STŘECH COMAX® jako jediný zástupce střechařského sektoru zaznamenal  nemalý zájem veřejnosti o nabízený sortiment plechových střešních krytin. Velkému úspěchu se těšila zejména maloformátová falcovaná šablona COMAX BOCO pro krytí střech a fasád. Příjemné posezení a přátelský kolektiv na velice profesionální úrovni přispěl k celkovému kladnému hodnocení akce.


Banner - ČeskýVýrobek.cz

ZÁLEŽÍ VÁM NA PŮVODU VÝROBKŮ
NA ČESKÉM TRHU STEJNĚ JAKO NÁM!

S platností od 2. 5. 2018 jsou krytiny COMAX® oficiálně nositelem ochranné známky Český výrobek,

která podporuje české podnikání již od roku 1993. Řadíme se tak do vybrané společnosti již 300 firem
a podniků, které disponují titulem Českého výrobce na našem území. 

  • Naše plechové střešní krytiny disponují lehce doložitelným rodokmenem 
  • Plechy na výrobu krytiny jsou kontinuálně lakované na území České republiky 
  • Profilování střešních krytin na míru ve Velvarech, nedaleko Prahy 
  • Barevný a zapamatovatelný štítek s vlasteneckým motivem je patrný na první pohled 
  • Veškeré krytiny COMAX® nesou označení Českého výrobku a certifikace 
  • Výrobky z královských Velvar se lvem v Českých národních barvách. 

Jsme pyšní na poctivý český původ krytin COMAX®